Відцентрові глибинні насоси

Відцентрові глибинні насоси


Відцентрові глибинні насоси

Глибинні насоси використовують коли дзеркало води знаходиться на глибині 10 м і більше. Також буває, що діаметр свердловини зовсім невеликий і потрібен компактний насос. У таких випадках використовують глибинні  насоси. Сфера їх застосування: водопостачання приватних будинків, для поливу садів, городів та присадибних ділянок, в побутових цілях.

Відповідно до типу робочого механізму, глибинні насоси поділяють на:

  • відцентрові;
  • вихрові;
  • та шнекові.

Основні характеристики

Відцентрові насоси є найбільш популярними серед представлених типів, оскільки мають найвищий експлуатаційний термін та помірну ціну. Якщо описати принцип дії відцентрового насоса в кількох словах, то двигун створює відцентрову силу яка приводить в рух шестерні, завдяки чому вода піднімається на поверхню. Перевагами даного насоса є компактність та достатня потужність, простота установки, плавна подача води, завдяки чому мінімізується можливість гідравлічного удару, економічність та надійність. А завдяки тому, що даний агрегат не має клапанів, допускаються невеликі домішки піску у рідині. Однак через невеликий ККД цього типу, при значному споживанні води, краще обирати багатоступеневі моделі відцентрових насосів.

У вихрових насосах двигун створює різницю тисків і робоче колесо, до якого прикріплені лопатки, утворює вир, що переміщає воду. Перевагою таких насосів є те, що при тих же параметрах, що і у відцентрових, вони утворюють в 7 разів більший напір води. Також, даний насос може всмоктувати воду із домішками газів. Проте, через малу відстань між лопатками колеса та корпусом, він підходить лише для чистої води, а при потраплянні абразивних частинок, таких як пісок, може швидко вийти з ладу.

В шнекових насосах підйом води на поверхню забезпечує гвинт, тому цей тип насосів ще називають гвинтовими. Головними перевагами такого приладу є економне електроспоживання, компактність, висока продуктивність, утворення високого тиску при подачі води. Однак більшість шнекових насосів розраховані лише на чисту воду, тому слід звертати увагу на рекомендації виробника.

Параметри вибору глибинного насоса

Якщо при бурінні свердловини, ви не отримали рекомендацій стосовно бажаного насосного устаткування, то при самостійному виборі насоса все ж варто скористатися допомогою спеціаліста, адже багато що залежить від якості води, що перекачується (включаючи ступінь її чистоти, допустимий вміст піску та хлору тощо). Окрім того, має враховуватися те, який напір води утворює пристрій, його продуктивність, потужність двигуна, максимальну температуру рідини та навіть параметри електромережі.

Саме тому у нас є функція зворотного зв’язку, де ви можете отримати кваліфіковану консультацію. Окрім того, весь товар, представлений на нашому сайті є сертифікованим та має гарантію від виробника.